| IoanaMaria48 a întrebat:

Mi-am facut o masca de par cu ulei de masline ( am masat scalpul) iar acum nu stiu cum sa indepartez uleiul ca parul sa nu ramana uleios. Ceva metode?
P.s : Ati putea sa-mi spuneti si ce efecte pozitive are uleiul de masline asupra parului?

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

De ce ti-ai dat cu ulei de masline la radacina? El are efect doar pe lungime, hidrateaza parul.Dar daca iti dai pe scalp nu vei face altceva decat sa-l ingrasi mai repede.Ca sa iasa din par samponeaza bine frecand scalpul si repeta de 2-3 ori ca sa iasa tot uleiul.
Si data viitoare foloseste ulei de ricin la radacina si pe lungime ulei de masline.

| LolaLollita a răspuns:

Eu folosesc ulei de ricin.
Il indepartez normal, cu apa si sampon. Initial ma clatesc putin cu dusul, apoi ma samponez de doua ori. Bine, urmeaza masca de par la finalhappy