| Yes a întrebat:

Bună seara! Si-a făcut cineva un costum bărbătesc la comanda? Ma refer la un sacou, pantaloni și cămașă, clasice și simple, nimic pompos. As fi curioasa sa știu cam la ce preț ajunge un asemenea costum de adult, cu material + manopera. Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde de material, de patrone, de zona. Pe mine m-a costat circa 650 lei costumul: haina, pantalon si vesta. Pe camasa am dat circa 150 lei. Bine! Daca vrei poti sa-ti faci costum si cu 1.000 Euro. Eu mi-am facut asa ca pentru unul mai sarac.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Materialele costa in functie de ce-ti cumperi sau comanzi.
Manopera costa in functie de tarifele croitoriei si pornesc de la cca. 100 lei in sus,/bucata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te duci frumos la magazine, te uiti printre sutele de costume ca sunt nspe mii de magazine, sau mai bine, "pã" net. Iei unul care iti place, si te duci frumos la croitor si ti-l face fix pentru tine. Asta o optiune mai realista asa.
In schimb, daca vrei la comanda, trebuie sa gasesti in primul rand, un croitor care sa stie sa faca asta. Dar se gasesc din ce in ce mai putin. Ca vine generatia cu gamerii si copii din urma, fara meserii sau vreun viitor, si atunci chiar ca n-ai sa mai gasesti croitor nici macar sa-ti faca tiv la blugi, daramite sa iti faci ceva la comanda.
Realistic vorbind happy