| Dianisis a întrebat:

special for girlbatting eyelashes! Culoarea parului meu este saten inchis, as vrea sa'mi deschid parul la culoare! Exista vreo soutie?

Răspuns Câştigător
| Jadis a răspuns:

Da! Ceaiul de musetel.

Spala-te pe cap cu samponul tau obisnuit. Dupa samponare si clatire, foloseste ceaiul de musetel pentru a-ti clati iarasi parul, timp de 15 minute.La final, sterge parul si infasoara-l cu un prosop. Ramai cu solutia de musetel timp de 15 minute pe par, apoi clateste-te cu apa curata. Daca nu te deranjeaza mirosul, nu este necesar sa te mai clatesti.

Sucul de lamaie este un alt ingredient important pentru cele care doresc sa isi deschida culoarea parului. Toarna sucul a doua lamai intr-un litru de apa. Foloseste amestecul pentru a-ti clati parul, la fel ca in cazul ceaiului de musetel.

Daca nu merge din prima repeta.

Si daca nu iti plac metodele astea te poti duce la salon sa ti-l deschida cu o solutie speciala. Dar nu iti recomand pentru ca miroase foaarte urat si contine substante toxice daunatoare parului!

6 răspunsuri:
| Hikari a răspuns:

Da. Spalate cu musetel si asa o sa ti se deschida.winking

| MMihai a răspuns:

Culoarea parului meu este saten inchis, as vrea sa'mi deschid parul la culoare!
Având părul mai deschis vei fi mai bună la carte sau mai deșteaptă?
Lasă-l așa cum este, că orișice intervenție la păr diferită de spălat și tuns îl strică!

| TrixLove a răspuns:

Da...ori te vopsesti mai deschis sau il decolorezi. Nu afecteaza parul. Doar il deschide la culoare nu prea tare, dar cat sa se vada diferenta. Bafta
Fnda?

| Abii a răspuns:

Buna daca vrei o solutie naturala cu zeama de lamaie si 1l de apa sau cu ceai de musetel. Te dai pe par la spalare cu una dintre ele si bei ceai de musetel eu am incercat insa trebuie s aia rabdare rezultatele se vor vedea dupa aproximativ 2-3 saptamana! Daca nu ai rabdare asa multa poti folosi un sampon colorant sau vopseahappy! Sper sa mearga si sper ca te-am ajutat!happy

| LondoneseCat a răspuns:

Pai ori il decolorezi la coafor, oooori smug cand te speli, pui in sampon zeama de lamaie big grin dupa cateva spalari o sa vezi diferenta :*funda?:*

| Loolsae a răspuns:

Da.infuzie de musetel, urzica...apa oxigenata