| Contcudetoateeedbkwssi a întrebat:

Bună, știe cineva daca cafeaua ajuta la închiderea parului? Adica am auzit ogramada de lume ca funcționează, eu am parul brunet spre blond si vreau sa-l am închis.

Răspuns Câştigător
| LifeLust a răspuns:

Cu 1-2 tonuri mai inchisa, fa-o tare si las-o sa actioneze 1 ora invelit parul. Incercarea moarte n-are. Este si vopsea pe baza de henna, pudra naturala din planta, din care se fac tatuaje pentru copii. Cafeaua ajuta si la cresterea parului, n-are ce sa-ti faca rau.

Parintii astia conservatoristi. Parul creste, vine o varsta cand tinerii vor sa experimenteze la nivel mic lumea, sa faca schimbari, nu le face rau.

8 răspunsuri:
| Vehuiah07 a răspuns:

Bună! Da, funcționează, dar de ce nu folosești vopsea de păr profesională? nu este mai simplu?

| Contcudetoateeedbkwssi explică (pentru Vehuiah07):

Nu ma lasă maicamea sa ma vopsesc...

| Contcudetoateeedbkwssi explică (pentru LifeLust):

Mersii multtt! Si dupa trebuie sa ma spăl cu șampon sau doar cu apa? Si trebuie doar sa-mi pun cafeaua făcută sau sa adaug si cafea pudră?

| LifeLust a răspuns:

Sa ai mai multa facuta, las-o sa se raceasca, sa fie calduta sau rece.

1 cana de cafea cu 2 linguri de zat si 2 linguri de balsam, aplica cate putin pe tot parul cu grija, in baie sa nu patezi ceva. Pune-ti un prosop pe umeri. Poti folosi un piaptan cu dintii rari sa te asiguri ca este cat mai uniforma.

Pune folie sau leaga o punga peste el si lasa-l cel putin o ora sa se absoarba culoarea in folicule. Dupa aceea clateste-l fara sampon. Daca il vrei mai inchis poti repeta procesul de mai multe ori.

| Contcudetoateeedbkwssi explică (pentru LifeLust):

Aa am înțeles mulțumesc din inima efectiv! Si ai spus ca daca vreau mai închis pot repeta procesul, în aceiași zi îl pot repeta sau în alta zi? Îl pot repeta în aceiași zi?

| LifeLust a răspuns (pentru Contcudetoateeedbkwssi):

Da da e bine sa fie uscat parul cand aplici din nou ca sa se prinda culoarea mai bine, sa intre in firul de par.

| Contcudetoateeedbkwssi explică (pentru LifeLust):

Okk! Mulțumesc din inima pentru ca m ai ajutat!

| alina2k18 a răspuns:

''eu am parul brunet spre blond''
laughing))))))))