| pItIcOt_7652 a întrebat:

Dau Fundita! Buna! deci eu am culoarea parului roscat inchis spre brunet(vopsit) si vreau bag un blond amestecat cu castaniu sa-l mai deschid.se va arde foarte tare din cauza asta?:*

Răspuns Câştigător
| CopilașTembel a răspuns:

Se arde,dar daca nu o sa mai folosesti placa,ondulatorul,feon-ul,spuma,gel si fixativ si daca iti cumperi un sampon pentru par vopsit(nu cu miros intepator de fructe s-au orce altceva),cumparati un sampon pentru par vopsit neutru(il folosesti pe acela de prima data nu il schimbi imediat ce s-a terminat cu altul,deoarece o sa faci matreata daca il schimbi des),pastreaza un prosop special pentru par,nu te stergi cu acelasi cu care te-ai sters pe corp,il speli cat de des poti,poti sa-ti faci un tratament de par cu ulei de ricin,ia-ti o perie de lemn ca sa nu-ti raneasca firul de par,nu-l prinde in cozi foarte stranse, prindel mai mult intr-un coc lejer. Daca o sa faci toate acestea dupa vopsire nu o sa se arda atat de rau, o sa se ``vindece`` in vreo 2 luni.

1 răspuns:
| OctoberandApril a răspuns:

Daca blondul pe care il bagi e vopsea si nu decolorant se va arde la fel de tare ca si pana acum in schimb nu stiu in ce masura o sa se prinda culoarea.