| Kat29 a întrebat:

URGENT! Stie cineva o crema hidratanta care sa fie buna si pentru tenul acneic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ursulet2019 a răspuns:

Buna! eu am tenul normal spre gras(in special vara, cand este cald afara am ceva mai mult sebum)-am folosit de la avon o crema care contine caviar-nu stiu daca o mai au-dar sigur au un tratament de noapte daca nu ma insel care este la fel de bun. Sau incearca de la elmiplant crema gidratanta cu bumbac(eu am folosit una pentru ten uscat-nu am avut una pentru tenul meu atunci, dar mi-a hidratat piele ft bine).
Sper sa te ajute. Funda?happy

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Aoleu, sa nu iei porcariile alea de la Avon ca mai rau iti faci, tenul acneinc are nevoie de ingrijire speciala si trebuie sa folosesti produse dermato-cosmetice nu porcariile alora de la Avon. Incearca produse de la branduri precum La roche possay, Avene poate chiar Bioderma desi mai degraba le recomand pe primele 2. Eu am o crema hidratanta de la The ordinary acum care e destul de ok sau ar mai fi una buna la Gerovital, te duci la ei in magazin si intrebi de o crema pentru ten gras acneic si o sa-ti dea vanzatoarea ceva ok.

| Violleta2022 a răspuns:

Recomand uleiul de cocos!
Este foarte hidratant, sanatos, organic, iar in plus, ajuta la curatarea tenului acneic.

| Kat29 explică (pentru Violleta2022):

Cum ar trebui sa l folosesc de pila seara? Trebuie sa stau o vreme cu el si dupa il sterg sau?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Kat29):

Nu, uleiul de cocos se aplica dupa spalare si se lasa in piele.
Spalarea se face seara si dimineata cu apa calda si sapun., sau dupa fiecare iesire in aer liber, cand pe fata se depune praf si amestecat cu transpiratia, astupa pornii si asa apar punctele negre si acneea.
Spalandu-te mai corect si de fiecare daca cand revii de afara, nu mai ai acnee sau puncte negre.
Uleiul de cocos se pune pe fata, cu degetele, imediat dupa ce ti-ai curata fata cu apa si sapun si ai sters-o foarte bine. Uleiul intra in piele foarte repede, lanad o fata frumoasa si catifelata.
Uleiul de cocos este folosit intens de lumea care iubeste produsele cosmetice naturale si oraganice, atat pentru fata(ten), cat si pentru corp, hidratand si infrumsetand pielea, chiar reducand ridurile si vergeturile.

| Kat29 explică (pentru Violleta2022):

Ok mersi!

| Mihhhhhhhh a răspuns:

Încearcă olay

| Miu_Stefan_1999 a răspuns:

Eu am folosit o crema de la avon si mi-a fost de ajutor