| Cami_5623 a întrebat:

Stie cineva o cura care chiar sa ajute la dat jos 12 kg? am 64 de kg si 165m. Am consumat produse herbalife si am slabit dar dupa a inceput sa imi creasca apetitul si am pus in 9 luni 12 kg. O fi si de la anticonceptionale...astept o parere.

3 răspunsuri:
| MihaelaMariaPopa a răspuns:

Salut, felicitari pentru rezultat, in primul rand tine legatura cu consultantul tau si doi, pofta de mancare nu e din cauza produselor ci pentru ca nu ai mai alimentat corpul cu concentratia de minerale vitamine proteine vegetale si alti nutrientni pe care ti le oferea produsele, normal ca corpul isi ia drepturile inapoi prin foame, foamea poate fi si de la faptul ca nu bei suficienta apa, obligatoriu 1 litru de apa per fiecare 25 de kg ale corpului, insuficienta odihna si nu ma refer doar la un somn de 8 ore agitat ci unul in care sa poti dormi si 5, 6 ore dar linistit.da, e mica vina si de la anticonceptionale pentru ca sunt medicamente si folosite pe termen lung incetinesc functia celulelor imbolnavindu-le, si inca ceva, daca fumezi cu atat mai rau, deshidratezi tesuturile, nicotina se depune pe vasele de sange si impiedica absorbtia.incearca sa faci cate putin din ce e bun dar pe termen lung si sa ai mereu o constanta! daca ai afectiuni grave iti recomand sa ti legatura si cu medicul. si pentru a pastra rezultatul si a-l duce pana la capat recomand sport mult. Sper ca ti-am fost de folos! Mihaela Popa, Consultant Wellness

| CrazyMofos a răspuns:

Pai tata a slabit in 2 luni 12 kg. Poti face si sport si cura. Eu ti-as spune sa folosesti numai alimente fara grasime. Sa nu mananci de la fastfood. Sa nu mananci prajit, doar fiert. Sper ca te-am ajutat. PWP.

| MihaelaMariaPopa a răspuns (pentru CrazyMofos):

Sunt recomandate alimentele care contin grasimi nesaturate. happy