| Denisa0954 a întrebat:

Stie cineva pentru ce este lanțul de siguranță de la bratarile pandora? Am auzit ca ar fi pentru ca sa nu cada charmurile atunci când o dai jos, dar pe bratara am vazut ca sunt deja ca niste "opritoare" ce nu permit charmurilor sa cada. Deci care e întrebuințarea lui, de fapt?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Paula2018 a răspuns:

Lantul de siguranta nu are nico o treaba cu charmurile happy. Rolul lui e sa te ajute sa nu pierzi bratata, daca asta se deschide in mod accidental iti ramane prinsa de lant si nu o pierzi.

| Denisa0954 explică (pentru Paula2018):

Multumesc frumos! happy

| Paula2018 a răspuns (pentru Denisa0954):

Cu drag. Si daca ai bratara, iti recomand sa iti iei. Eu mi-am pierdut o bratara si acum m-am invatat minte happy. O seara faina.

| Denisa0954 explică (pentru Paula2018):

Am.primit cadou, si am si acest lant de siguranță, dar nu știam exact la ce foloseste