| ibeiveicanfly a întrebat:

stiti cum pot scapa de carii acasa. niste leacuri babesti, ceva. vreau pas cu pas daca se poate, funda. multumesc!

5 răspunsuri:
| Chαяtreux a răspuns:

Nu poti din pacate. Dentistul e singura solutie

| Aniia a răspuns:

Spalate pe dinti laughing cum sa existe leacui babesti pentru carii?

| ibeiveicanfly explică (pentru Aniia):

Mă spăl de 3 ori pe zi, şi m-am gandit că există, ce tu nu gresesti nicioadata?!oh go on

| AnonymousTPU007 a răspuns:

Trebuie sa mergi la dentist ca sa-ti curete caria si sa-ti puna plomba.Stai linistit, asta nu doare deloc, si eu am plombe dar nu m-a durut cand mi le-a pus.

| raynor009 a răspuns:

Sa stii ca nu ai de ce sa iti fie frica de dentist! Eu am fost ingrozit de idea sa merg la dentist, si intram in panica cand stiam ce trebuia sa imi faca. Singrul lucru pe care il simti va fi injectia in gingie pe care ti-o face sa nu simiti cand iti lucreaza la dinti, dar nu este dureros incat sa incepi sa plangi sau urli.