| deniiissss a întrebat:

Ce "leacuri babesti" stiti pentru a scapa de celulita de pe fund si picioare? fundahappy

Răspuns Câştigător
| DeeeaA a răspuns:

Da...
Poate ca nu stiati, insa toate cremele cu efect anticelulitic au ca ingredient de baza comun: cofeina. Poti sa iti prepari singura si fara efort financiar tratamentul anticelulitic, folosind zatul de la cafea.
Trebuie sa stii ca zatul de cafea este mult mai eficient si rezultatele sunt mai bune daca zatul de cafea este caldut cand il folosesti!
Amesteca o jumatate de cana din zatul proaspat care ti-a ramas de cand ai facut cafeaua cu doua linguri de ulei de masline. Amesteca-l bine si intinde-l pe zonele care iti sunt afectate de celulita.
Nu-ti fa griji daca o parte din zat cade, pentru ca pe pielea ta va ramane destul ca sa isi faca efectul.
Impacheteaza-ti zonele pe care ai pus amestecul de zat de cafea cu folie de plastic si ramai „impachetata"10-15 minute. Indeparteaza folia de plastic si curata ramasitele de zat. Fa un dus, cu apa usor calda, dar nu folosi sapun sau gel de dus. Vei vedea ca acest tratament anticelulitic da rezultate excelente daca vei repeta procedeul cel putin de doua ori in fiecare saptamana.

5 răspunsuri:
| DeeeaA a răspuns:

Zat de la cafea. pa, pa.

| iwrestledabearonce a răspuns (pentru DeeeaA):

Cum zaţ de cafea? Doar îl pui aşa pe tine? laughing Fă-mă să înţeleg puppy dog eyes.

| iwrestledabearonce a răspuns (pentru DeeeaA):

Mulţumesc mult, chiar nu ştiam că şi zaţul este o soluţie. :*

| DeeeaA a răspuns (pentru iwrestledabearonce):

Imi pare bine ca ai adoptat o noua idee in ceea ce priveste frumusetea corpului tau.,happy:*

| DeeeaA a răspuns (pentru iwrestledabearonce):

Da...
Poate ca nu stiati, insa toate cremele cu efect anticelulitic au ca ingredient de baza comun: cofeina. Poti sa iti prepari singura si fara efort financiar tratamentul anticelulitic, folosind zatul de la cafea.
Trebuie sa stii ca zatul de cafea este mult mai eficient si rezultatele sunt mai bune daca zatul de cafea este caldut cand il folosesti!
Amesteca o jumatate de cana din zatul proaspat care ti-a ramas de cand ai facut cafeaua cu doua linguri de ulei de masline. Amesteca-l bine si intinde-l pe zonele care iti sunt afectate de celulita.
Nu-ti fa griji daca o parte din zat cade, pentru ca pe pielea ta va ramane destul ca sa isi faca efectul.
Impacheteaza-ti zonele pe care ai pus amestecul de zat de cafea cu folie de plastic si ramai „impachetata"10-15 minute. Indeparteaza folia de plastic si curata ramasitele de zat. Fa un dus, cu apa usor calda, dar nu folosi sapun sau gel de dus. Vei vedea ca acest tratament anticelulitic da rezultate excelente daca vei repeta procedeul cel putin de doua ori in fiecare saptamana.

| monstrulet a răspuns:

Fuste lungi