| PikaISenpaii a întrebat:

Buna! Stiti cumva ce as putea folosi sau face pentru a diminua macar putin durearea in timpul epilarii cu un aparat depilator? Multumesc!

6 răspunsuri:
| Eireann a răspuns:

Poti sa iei un ibuprofen cu 20 min sau jumatate de ora inainte de procedura - ajuta un pic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.

Eu folosesc de obicei acest spray
https://www.bb-shop.ro/spray_fara_durere_pre_epilare-14539_pd9.html

| PikaISenpaii explică (pentru anonim_4396):

Cat este de eficient? te ajuta? merita sa mi comand?

| anonim_4396 a răspuns (pentru PikaISenpaii):

Bună.

Este foarte eficient, în cazul meu!
Îl aplici cu 10 minute ÎNAINTE de epilare (trebuie lăsat spray -ul să intre în piele pentru a-și face efectul!), apoi treci la treabă (eu folosesc epilarea cu ceară cu benzi). Este un spray mentolat.
Nu trebuie neaparat să-l comanzi de pe net (doar în cazul în care stai la sat ), îl poți cumpăra și de la Kaufland (eu de acolo îl cumpărar de obicei).

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ah!,uitasem să-ți spun că (în cazul femeilor), cele 7 zile de menstruație sunt benefice... PENTRU EPILARE! (pentru efectul natural de inhibare a durerii ), deci e o perioadă potrivită în cazul în care dorești să eviți durerea în mod... Natural!

https://www.google.com/......ne-sa.html

| liana_mihai a răspuns:

Salut!

Fie foloseste acele sprayuri mentolate care pot reduce durerea, fie folosesti altceva. De exemplu gheata amorteste pielea. Nu trebuie sa o tii foarte mult, insa va trebui sa o folosesti pe anumite portiuni ale corpului. Nu e ca la spray, ai dat si aia e. Aici iei gheata si o muti pe corp. Mai sunt si alte creme care amortesc, insa nu as sti sa iti spun cat de utile sunt. Epilarea sub apa iar poate face diferenta, durerea e mai mica, insa nu toate aparatele permit asa ceva.