| denisa09 a întrebat:

Stiti cumva daca pentru aplicarea fondului de ten trebuie folosit neaparat un buretel?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti folosi un buretel umezit usor, sau pui cu varful degetului fond te ten in puncte pe obraji, frunte, barbie si, apoi intinzi bine cu miscari circulare pe toata fata. Nu uita sa dai si sub barbie si pe gat, ca sa nu arate ca o masca.

3 răspunsuri:
| pam_pam a răspuns:

Nu. Poti folosi chiar si o pensula. Dar cel mai bine e cu degetele. Intinzi mult mai usor si are un aspect mai placut. Cel mai simplu e sa iti pui in palma un puf, sau cat buricul degetului si sa punctezi diferite zone ale fetei si apoi sa incepi sa intinzi. Make-up artistii recomanda sa distrubui fondul de ten din interiorul spre exteriorul fetei. Cel mai bine totusi, ar fi sa nu folosesti fond de ten Eu regret si acum. Mi-a agravat acneea. Imi pare rau ca atunci cand am inceput sa ma machiez nu stiam tot ce stiu azi. As fi folosit doar un blush (fard de obraz) si fard pentru ochi si buze. Dar nu fond de ten. happy E mult mai natural si nu te chinui atata, pe oriunde pleci, sa te machiezi mereu. Un sfat prietenesc! bafta!

| marriutza a răspuns:

Doar daca vrei, dar cel mai bine e cu buretel, deoarece degetele pot avea microbi, si poti avea bubite pe fata.

| Liava a răspuns:

Este potrivit atit un buretel de latex, cit si degetele, pe care dealtfel, multi make-up artisti le folosesc.