| ShREKT a întrebat:

stiti daca este ceva ce m-ar putea ajuta sa am parul mai des? Am parul putin mai rar si subtire, sau daca stiti ceva sampon care ingroasa parul?

8 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

Nu cred ca exista un astfel de sampon, dar poti folosi ulei de ricin, sau ulei de ricin amestecat cu ulei de masline.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar vopsirea constanta cu henna 100% naturala te ajuta sa ai firul de par mai gros pentru ca se tot acumuleaza straturi de henna pe firul de par. Dar nu cred ca iti doresti sa ai parul roscat. :))

Daca te tunzi chel nu se intampla nici-o minute, impresia de fir mai gros in primele luni e cauzata de un efect optic. Firul fiind ras va da senzatia vizuala ca este mai gros deoarece varful va fi drept ( firul de par de regula se taie usor oblic ) dar efectul asta nu o sa fie de durata o data ce firul de par o sa capete lungime.

In privinta desimii parului eu am folosit fiolele pentru caderea parului de la revalid ( le gasesti in farmacie ) si dupa 10 fiole au tot inceput sa-mi creasca fire de par noi, s-a regenerat foarte bine.

Mai stiu de fiolele de la gerovital dar nu le-am incercat, uite un review cu poze aici :
http://www.cupcakesplendens.com/2012/01/reviewkit-de-tratament-pentru.html

| Gyuszi_Gyuszi_1968 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sampon de cal gasesti la farmacia veterinara cica face minuni...un alt remediu amesteca 6 sau 7 radacini de urzica cu petrol lasa la macerat 15 zile dupa care se poate folosi frectie capilara

| anonim_4396 a răspuns (pentru Gyuszi_Gyuszi_1968):

Am auzit si eu de samponul pentru cabaline, citisem si pareri pro si contra. Cred ca o sa-l incerc si eu. laughing

| NAT0 a răspuns:

Cică dacă te tunzi la chelie.rolling on the floor)
Nu știu dacă funcționează, așa am auzit.laughing

| kiri11 a răspuns:

Citeste mai multe detalii pe această pagina: https://biancaipasdefrumusete.wordpress.com/

| amyana a răspuns:

Încearcă tratamentul din ou si miere eu il folosesc si sincer functioneaza