| AlLeYoana a întrebat:

Stiti remedii naturale impotriva traspiratiei mainilor? Ceaiuri sau alte chestii testate de voi? big grin

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Aceiasi problema o am si eu de ani de zile si e pe baza nervoasa asa mi-a spus un medic, remedii nu prea exista, am avut spray si praf cum folosesc gimnastii dar efectul a fost pe moment, vara este un dezastru cu transpiratul mainilor

| ancaval a răspuns:

Si mie imi transpira palmele, din cate am inteles este din cauza emotiilor, si nu te poti controla, vine dintr-o data.De vreo 5-6 ani am problema asta, nu am gasit nicio solutie, de fapt ar fi ceva, operatie pentru hiperhidroza, inseamna transpiratie excesiva.
Numai bine!

| Earthroot a răspuns:

Ceai de salvie, frunze nuc, scoarta de stejar.Atat infuzie pentru uz intern(baut), cat si spalari. Poti adauga si pliculete ceai de menta, musetel.
E si din cauza stresului, dar si a caldurii.