| AnneM123 a întrebat:

Buna, stiti vreun site din alta tara unde pot gasi haine de brand? Stiu ca sunt mai ieftine in afara, multumesc

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ma indoiesc ca poti cumpara haine in dolari sau euro, mai ieftine ca in tara, mai ales ca plaetsti si tarnsportul lor tot in valuta.

| sierra1 a răspuns:

Concatenează (in browser) numele brandului căutat cu sufixul ".com" apoi dai enter

exemplu... +.com

https://www.prada.com/ww/en.html

succes la cumpărat?!

| AnneM123 explică (pentru sierra1):

Nu ma refer la siteurile officiale, acolo sunt scumpe. ma refer la site uri tip outlet sau ceva, cum avem noi fashion days, abaut you

| relian a răspuns:

Gasesti la firme care vind, deci care vind doara hainele altora.Acolo gasesti mai ieftin decat la producator.
Uite un exemplu de aici de la mine Macys orice mall din america are magazinul asta,astia vind hainele la toti producatorii sau la majoritatea.
Mai sunt si altele Nordstrom,Dillard's,si altele,care nu-mi vin in minte acum.
Dar asa mai accesibile ca pret este Macys,apoi Dillards.
Outleturi ce spui tu nu stiu daca or vinde si online,s-ar putea.

Treb sa cauti tu,dar in engleza si sa specifici tara,exemplu outlet mall in Florida US,sau chestii de genul asta,outlet store in Atlanta etc,pui orasu,sau stau,tara respectiva si vezi daca au online, vezi ce preturi is.

Dar trebuie sa urmaresti si la acele magazine, nu zi de zi au reduceri, deci intri vezi, citesti, spune cand au sale sau cauti la clearance

www.macys.com uite asta este un exemplu, cam asa trebuie sa cauti, asta daca stii deja adresa.

Daca nu stii cauti cum am aratat mai sus pe google.Personal iau haine de la mall direct de la Macys, dar nu gata intru am si gasit, intru ma uit vad preturi de alea astronomice dealde zeci dolari un tricou :)) trec mai departe, mai trec si saptamana ce vine si gasesc cu 5 sau 3 dolari, sau cu 15 dolari, nu dau eu pe o c irpa 80 de dolari sau 0 suta opri mai stiu eu ce preturi au cand le aduc :))

Bine pentru tine in RO este mai dificil,eu nu iau online pentru ca nu vad,pentru ca nu pot proba, pentru ca nu pipai materialul,.nul simt, chiar daca e de firma de asta cunoscuta, poate sa fie stift, toti faci si rahaturi de slaba calitate, nu te gindi ca daca e stiu si eu ce mare brand gata orice este bun si de calitate.