| Animeforlifee9921 a întrebat:

Buna. Stiu ca e o intrebare "baka", dar prietena mea nu are curajul sa scrie problema ei pe forum pentru ca e una mai delicata.
Ea de 2 ani nu mai poarta lenjerie intima, mi-a si spus asta de cateva ori si am observat si eu. Imi spune ca i se pare incomoda si ca ii intra in toate alea. Problema e ca nu stie ce va face cand ii va veni menstruatia daca nu poarta. Ce ar putea sa poarte in locul lenjeriei?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate sa isi introducă un tampon si pe "go commando".

Mai ales daca e un tampon ultra, nu are neaparat nevoie de lenjerie.
Ar fi recomnadat, dar nu e inevitabil.

Si evetual niste panataloni megri sau inchisi la culoare

12 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ii recomand sa poarte ițari daca nu-i place lenjeria intima

https://www.magazindeartizanat.ro/......-tricotati

:)

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai sa poarte

| gabicoo a răspuns:

Câți ani are prietena ta? 11?

| Yuoia a răspuns:

Ii intra in toate alea? Cum asa? Ce fel de chiloti poarta? Doar ata? Nici cu aia nu se va descurca cand ii va veni menstruatia. Sa poarte lenjerie normala care nu ii intra in toate alea.
Mai bine sa vorbeasca cu mama sa. Ma si mir ca nu a vazut-o cum umbla imbracata. Asa cum umbla ea, e foarte tentant pentru baieti sa i-o bage in toate alea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Yuoia):

"e foarte tenatant pentru baieti"

Pai baietii sa se abtina, ca au rationament si doar insticte primitive

| Yuoia a răspuns (pentru anonim_4396):

Au rationament, dar placerea primeaza.
Oamenii in general prefera placerile si nu ratiunea iar baietii "rationeaza" cu "capul" din pantaloni. Daca nu ar fi asa, nu ar mai fi violuri sau fete insarcinate la 13-14 ani.
Apropo, aminteste-ti de bancul cu Bula care a "scapat" o fata de la viol. Cum? A convins-o sa faca sex.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Yuoia):

Daca "baietii "rationeaza" cu "capul" din pantaloni" cum zici tu, atunci baietii nu ar trebui lasati in pozitii de putere in societate, ci inchisi in celule si gradini zoologice de unde oamenii mai evoluati decat ei sa ii priveasca de la geam

| sammie a răspuns:

Încearcă să o convingi să poarte. Alte variante nu are.

| EliLeli a răspuns:

Isi va da ea seama atunci ce va face.

| Florian80 a răspuns:

Recomand cu caldura o mare doza de bun simt!

| Mihhhhhhhh a răspuns:

Cât are menstruația va purta.