| soraGrime a întrebat:

Buna!
Sunt bruneta si, desigur, sprancenele mele sunt negre, foarte negre! Dupa ce ma dau cu fond de ten si ma rog, tot ritualul pentru fata, sprancenele se coloreaza in bej si se vad oribil. Ce culoare de creion de sprancene as putea folosi(astfel incat sa nu fie de pitipoanca sau sa arate nenatural)?

Răspuns Câştigător
| cat a răspuns:

In primul rand la sfarsit poti sa-ti perii sprancenele de resturile de fond de ten, pudra, etc. Foloseste o perie de la un rimel vechi. La sfarsit daca mai este cazul foloseste un creion cu o culoare cat mai apropiata de a sprancenelor.

3 răspunsuri:
| oanaaa16 a răspuns:

Culoarea parului tau. Si eu sunt bruneta, si nu are rost sa te dai cu un creion maro, pentru ca vei da senzatia ca esti vopsita. Aplici putin, nu foarte mult, si e ok :*

| Sunshine31 a răspuns:

Pai...cu negru. E cel mai bine si pentru culoarea ta. Dar de ce se fac bej? Nu poate ca dai tu cu fond de ten si pe sprancene,, si apoi poate fi mai greu sa dai "culoarea " jos? thinking
Dar creion...e cel mai bun negru. Sau vopseste'te frumos happy