| DSabb a întrebat:

Ce sunt recomandate mai mult :
Sprancenele naturale sau sprancenele tatuate, date cu creion sau cu fard de sprancene?

7 răspunsuri:
| wforweirdo a răspuns:

Mă, eu voi fi sinceră.
După părerea mea, sprâncenele tatuate, date cu creion, vopsite sau orice altceva, arată oribil. Am colege care se vopsesc şi se dau cu creion pe sprâncene şi de fiecare dată le zic că arătau mult mai bine înainte şi că acum sunt oribile. Da ele au impresia că eu nu ştiu, nu mă pricep la chestii d-astea pentru că, vezi doamne, nu mă îmbrac ca ele, toată ziua tocuri, cămăşuţe şi fustiţe. Sau poate nu ştiu ele să se dea cum trebuie, şi se "creionează" prea tare, dar chiar nu înţeleg cum poate cineva să iasă cu aşa sprâncene din casă, ca şi colegele mele. http://1.bp.blogspot.com/......3.php.jpeg

*Ame dacă cumva intri pe TPU şi vezi răspunsul ăsta, să ştii că e vorba despre tine, şi dacă te simţi, atunci e şi mai bine!*

| subfocus a răspuns:

Alea tatuate arata penibil.
baietilor le plac fetele naturale, daca tu esti in poza arata super ok asa. nu are rost sa te mai complici

| DSabb explică (pentru subfocus):

Da eu sunt in poza si mersi happy

| alexandra2222 a răspuns:

Sprancenele naturale date cu creion

| AnaMaria12 a răspuns:

Sprancenele naturale, daca nu sti sa le dai o forma trebuie sa te duci la un salon sa iti fac ei o forma si daca vrei poti sa le si vopsestibig grinbig grin

| InvisibleTouch a răspuns:

Recomandate? De cine? big grin Daca ai sprancene dese si frumoase de ce sa le dai cu fard? sau sa le tatuezi? In cel mai rau caz cred ca fardul sau creionul pot fi solutia, in nici un caz sa le tatuezi. Cerneala de la tatuaj nu face deloc bine la piele, bine nici fardurile insa cel putin nu le imprimi in piele ca in cazul tatuajului. In plus cele naturale arata super, cele date cu fard arata ok daca nu sunt prea stridente ( ma refer la diferenta intre culoarea parului si a tenului ), cele tatuate nu chiar si par artificiale sau pictate big grin

| MihaiSDK a răspuns:

Se poarta naturalul. Cele tatuate par sa te faca de si cum ai iesit de pa puscarie! Mai bine conturei putin cu creionu dar nu prea mult