| Kisses a întrebat:

Sunt bune corsetele modelatoare pentru talie? Chiar slăbesc talia? De unde as putea sa îmi iau și eu un corset bun?

5 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Degeaba ai un corset pentru modelare daca tu ai in fata ta "n" farfurii cu fripturi, sarmale și prăjituri. Corsetele, strampii cât și colanții pentru modelare compreseaza cu câțiva centimetri (3-4cm) corpul pentru a arata supla deși la rândul tau trebuie să ți o dieta echilibrata pentru a da jos și bineînțeles sport. Astfel rezultatele nu se vad rapid.
Sunt alte bluze ori colanți termo efectul de sauna, deși și la acestea este recomandata dieta, sportul și multe lichide.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ebay made in China.

| Iote a răspuns:

Nu slabesc talia. Doar te strang pe moment, cat le imbraci. Cum l-ai dezbracat, revii la formele tale. Si oricum, nu strang prea mult. Nu te fac ca in photoshop.

| EceEgeman a răspuns:

Corsetele ajută la modarea şi la slăbirea taliei. Trebuie să ştii că pentru a obţile acest efect corsetul trebuie să fie purtat o perioadă lungă te timp, cu mici indicaţii:
Nu îl purta extrem de strâns: nu numai că va fi inconfortabil şi că te vei alege cu urme, ci te va împiedica să mănânci ca înainte datorită presiunii din jurul stomacului.
Poartă corect corsetul, în aşa fel încât el să nu ajugă foarte sus să devină inconfortabili pentru sâni.
Poartă-l zilnic între 1-8 ore.
Alege marimea potrivită.
Un corset începe de la preţul de 25 până la 100 de lei sau mai mult, în funcţie de posibilităţi caută un model care îţi place şi ţi se pare de calitate.Pentru un efect de slăbire recomand corsetele cu latex şi bumbac.

| 666iulia a răspuns:

Depinde