| alinutza_8071 a întrebat:

Buna sunt cristina si am 18 ani.in urma cu 2 saptamana mi am inceput viata sexuala.si am o intrebare daca am facut sex neprotejat cu iubitul meu la 5 zile dupa mestruatie este posibila o sarcina? va rog sa mi raspundeti

4 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Totul depinde de organizmul tau. nimeni nu poate stii ce si cum... Cel mai bine e sa va fi protejat.

| covexrobu a răspuns:

Mai este chiar atat de greu sa dai 5-10 lei pe un pachet de prezervative pe care le puteti folosi pentru 3 ocazii separate ca sunt 3 bucati intr-o cutie? Este atat de scump? Nu cred ca nu va permite-ti sa da-ti 10 lei pentru un pachet de prezervative si stii macar ca ai scapat de grija sarcinilor si a bolilor. Mergi si cumpara-ti un test de sarcina si ala iti arata dar treci si pe la ginecolog. SI nu te mai zgarcii pentru acei 10 lei ca pe urma o sa iti para rau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte putin probabil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai un ciclu regulat adica la 27 28 de zile nu este posibila sarcina dar e bine sa te protejezi de acum inainte ai grija ca un copil nu e u n obiect pe care sa l folosesti o saptamana si cind te ai plictisit sau s a demodat il schimbi mai bine paza buna trece primejdia rea ok pa