| anonim_4396 a întrebat:

Buna, am o intrebare, insa va spun de la inceput. Eu acum vreo 2 3 saptamani am facut un test de sarcina care a iesit negativ. Dupa 2 zile mi-a venit menstruatia care a durat mult mai putin decat de obicei, adica 3 zile si de obicei e 5 6 7 zile si nici nu a prea fost cantitativ la fel, dar nu cred sa fie sangerarea aceea de fixare a ovulului din moment ce am facut inainte cu 2 zile un test. Stie cineva din ce cauza a fost asa? O simpla dereglare sau o raceala? Pana acum nu mi s-a mai intamplat asa niciodata si acum o saptamana am facut sex neprotejat cu iubitul meu, s-a terminat afara ca de obicei, insa de vreo 2 zile ma dor ovarele, ar putea fi un semn de sarcina? Avand in vedere ca nu am alte simptome, sau doar o infectie sau o raceala?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Eu cred ca-i raceala. Menstruatia peste sarcina sunt cateva picaturi foarte inchise la culoare, maronii.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca testul a fost facut inainte de 21 de zile de la ultima partida sexuala, te asigur ca a fost facut inutil si eronat, aranad negativ, desii, poti fii insarcinata.
Un test corect de sarcina se face DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala!
Raceala si infectia NU provoaca intarzieri ale ciclului menstrual!
Iar dereglarile hormonale pot avea ca cauza: o sarcina!