| lavi1331 a întrebat:

Buna sunt fata si am 12 ani, as vrea sa merg la sala, dar nu sa ridic de greutati sa alerg sau sa fac abdomene, pot? Sau imi afecteaza ceva?

Răspuns Câştigător
| nadyank a răspuns:

Este foarte bine sa mergi la sala, acolo gasesti instructori care iti pot recomanda ce exercitii ai voie. Poti face aerobic - program cu instrutor ce consta in mai multe exercitii, unele in pasi de dans, abdomene, exercitii cu mingea, etc.

4 răspunsuri:
| baf a răspuns:

Daca este vorba de abdomene si alergat ..este ok..in schimb nu e bine sa faci alte exercitii pentru ca iti dauneaza dezvoltarii corpului...dar eu zic ca abdomene poti sa faci si acasa, si alergare

| Cosmin86 a răspuns (pentru baf):

Nu chiar, al sala ai aparate speciale sa le faci ca lumea, abdomenele acasa sunt destul de aiurea ca iti forteaza zona lombara, nu ai banca speciala pentru abdomene sau alte aparate ca sa-ti protejezi coloana in zona lombara

| Angelswprr a răspuns:

Normal ca poti si nu te afecteaza cu nimic, din potriva e bine

| serbanlaurentiu a răspuns:

Mintea.