| annemary01 a întrebat:

sunt noua pe acest site si vreau sa va intreb ceva. mi-am cumparat de curand primul meu fond de ten de la avon dar cand il aplic pe fata nu mi se intinde uniform si nici nu imi acopera imperfectiunile. oare nu-l folosesc eu cum trebuie sau nu e bun produsul? dar reprezentantul de la avon mi-a spus ca este foarte bun. voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| iolanda_4444 a răspuns:

Inainte de a plica fondul de ten, aplica o creme de hidratare. pentru imperfectiuni e bine ca in prealabil sa folosesti un creion corector.
Fondul de ten il aplici cu degetele sin intotdeauna de sus in jos si nu invers.
La final fondul de ten se fixeaza cu o pudra de aceeasi nuanta!
Sper ca ti-am fost de ajutor!

2 răspunsuri:
| DracusorImpielitat a răspuns:

Produsele de la Avon sunt bune, dar depinde si de ten. Poate ca nu il intinzi tu bine. Dar daca il pui cu dischete de vata, servetel sau pur si simplu vata nu e prea eficient pentru ca ramane cam jumatate din cantitatea necesara ramane pe vata. Mai bine intinzi cu degetele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Folosesti crema de fata inainte? aplica o crema usoara las-o cateva minute sa intre in piele si incepe sa aplici fondul de ten asa frumos putin pe frunte, obraji, barbie. daca este nuanta care trebuie nu o sa trebuiasca sa aplici si pe gat! pa-pa funda?