| alexandra7199271 a întrebat:

Buna, sunt satena dar sunt vopsita bruneta, vreau sa-mi scot brunetul din par dar fara decolorant sau sparyuri, nu vreau sa-mi stric parul, stiti ceva natural?

4 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Natural? Stai asa si cu timpul vopseaua se va duce, se va curata in timp, alta metoda nu-i.

| Eireann a răspuns:

Poti sa folosesti sampoane anti-matreata si clarifiante -aste sunt destul de agresive cu culoarea. Alta varianta este otetul de mere, amestecat cu apa sau sampon indeparteaza culoarea. O sa dureze cateva spalari, o sa iasa incet si inegal dar daca nu vrei decolorant ca apoi sa te vopsesti aproape de nuanta ta si sa astepti sa creasca nu vad alta varianta.

| dullcat a răspuns (pentru Eireann):

Si eu voiam sa spun de otet de mere.But then again, pe Youtube au aparut tot felul de videoclipuri cu fete care aparent si-au scos vopseaua de par cu solutii de curatare printre a caror ingrediente se afla si clorul.laughing) Horror pentru par, nu alta.Ma gandesc ca daca totusi fac o schimbare de look, imi asum inclusiv scenariul cand trebuie sa indepartez vopseaua, intr-un mod cat mai matur, nu sa apelez la un diy care poate merge extrem de prost si e probabil mai toxic/ineficient decat rezultatul de la salon.

| dragodana a răspuns:

Salut!
Lași parul sa crească. Asta este cel mai natural.