| Andreea23456 a întrebat:

Eu am parul castaniu inchis vopsit, parul meu natural fiind un saten deschis. Ideea e ca vreau sa ma vopsesc ombre, blond. Mie mi s-a deschis foarte mult parul cam vreun sfert din par, nu l-am mai vopsit din noiembrie. Daca imi las parul sa creasca va reveni cat de cat la un saten deschis sa mi-l pot face blondut cum imi doresc? Parul meu nu e negru! E un castaniu/saten inchis!

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Pentru a avea părul blond cred că cel mai indicat ar fi să îl decolorezi.
Eu m-am decolorat pentru blondul care îl am acum.

| CristianaMaria a răspuns:

Din moment ce parul e si vopsit, nu va merge.trebuie decolorat si daca decolorezi, o sa iasa initial un portocaliu/maroniu, nu va iesi din prima cum te astepti.pe langa faptul ca trebuie vreo 2 ture de decolorare(la interval de cateva luni pentru ca iti distrugi de tot parul daca o faci mai des), vopseaua aia a lor gri(ombrele) se duce in vreo 3 spalari si o sa ramai cu blondul ala pui.iti trebuie o masca sau un sampon gri cu care sa te speli tu acasa pe cap daca vrei sa ramai cu ombre(eu asa folosesc) pentru ca altfel ei te prostesc sa mergi sa te tot revopsesti la ei aproape lunar cu griul acela. fara decolorat nu o sa poti.eu am fost tot ca tine satena si vopsita si dupa doua decolorari abia mi-a iesit