| Ioannaaaaaaaaaa a întrebat:

Sunt slabuta...dar atunci cand ma ingras pun la solduri...si chiar detest lucrul acesta.Cum as putea scapa de grasimea dupa "aripioare"?

4 răspunsuri:
| PinkPanther001 a răspuns:

Grasimea de pe coapse este inestetica si le da batai de cap multor femei. Daca de stratul adipos nedorit din alte zone ale corpului ai sanse sa scapi cu ajutorul unor diete stricte, pentru coapse trebuie sa practici cu regularitate o serie de exercitii special create pentru diminuarea aspectului de aripioare. In mod evident, la acestea se adauga evitarea consumului de zaharuri si de grasimi, pentru a avea sanse mai mari de reusita in incercarea de a capata coapsele ferme la care visezi.

Exercitiile pentru aripioare pot fi realizate atat cu ajutorul diverselor aparate din cadrul salilor de fitness, cat si acasa, daca dispui de un echipament minim. Este indicat, totusi, sa ceri sfatul unui antrenor, pentru a putea efectua aceste exercitii cat mai corect posibil. Primul exercitiu pentru aripioare pe care il poti face este cel constituit dintr-o serie de fandari. Nu ai nevoie de niciun aparat pentru aceasta rutina fizica, insa trebuie sa ai grija ca pozitia adoptata sa fie cea corecta pe tot parcursul exercitiului. Inainte de a incepe antrenamentul, trebuie sa faci o incalzire a musculaturii, prin cateva miscari de rotire a genunchilor. In acest mod, vei evita ca ligamentele sa fie supuse unui efort brusc, care ar putea provoca raniri sau alte neplaceri.

| andreivip2011 a răspuns (pentru PinkPanther001):

Nu te supara maya, dar nu exista exercitii care sa te scape de grasimea dintr-un loc anume. Ca sa te conving, daca ne gandim logic nu poti fi gras intr-o parte a corpului si slab in cealalta. Nu cred ca ai vazut pe cineva care sa fie asa. Citeste raspunsul meu. (Nu imi pasa de funda, eu raspund de dragul de a informa corect)

| PinkPanther001 a răspuns (pentru andreivip2011):

Sunt exercitii pentru fiecare parte a corpului.Nu vreau sa deschid un subiect de contrazicere. Fiecare cu parerea lui. happy

| andreivip2011 a răspuns:

Nu poti scapa de grasimea dintr-un loc anume. Pentru a slabi trebuie sa mananci mai putin si/sau sa faci mai multa miscare. Caloriile sunt totul. Daca esti in deficit de calorii slabesti, daca pastrezi numarul de calorii ramai cum esti, daca il cresti te ingrasi. Dar nu te infometa ca nu e sanatos. Mananca salate si bea multa apa (ca sa te simti plina si sa iti scada pofta de mancare). Succes!