| Claramariazz a întrebat:

Bună! Știe cineva de ce mi se rupe parul, mi se rup vârfurile? Folosesc mască de par și îmi tund vârfurile odată la 3 luni. Nu știu ce sa folosesc

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Ce fel de masca de par folosesti? Una cumparata sau una facuta acasa? Daca esti tunsa inscarit sau filat la capete, varfurile despicate vor tot aparea.E inevitabil.Iar parul are nevoie de o alimentatie corespunzatoare pentru a se mentine sanatos de la interior, altfel degeaba ai grija de el doar din exterior: https://www.sfatulmedicului.ro/......atos_18119

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Probabil de la folosirea intensiva a fierului de intins parul, sau de incretit parul, ca doar acelea ard parul si il fac sa se rupa.

Iar mastile de par in acest caz sunt frectie la picior de lemn, fiindca un par ars este un par mort, care nu se mai poate regenera si invia cu nici un fel de masca, crema, gel sau tratament de par.

| sammie a răspuns:

Bună! S-ar putea să fie din cauza măștii sau poate nu prea mănânci sănătos. Încearcă să folosești altă mască de păr și să-ți echilibrezi mesele dacă cumva mănânci nesănătos.