| Fina a întrebat:

Cum poate sa-mi creasca parul mai lung? Eu din 3 in 3 luni ii tund varfurile dar nu prea creste. straight face

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Iti creste numai ca tu poate iti doresti asa mult sa creasca ca ai impresia ca nu creste deloc

| AnonimaOk a răspuns:

Uleiul de ricin ajuta la cresterea parului din cate stiu happy Mananca mai sanatos si ia calciu ca sa nu iti cada parul sau altele. Evita folosirea aparaturii gen uscator de par, ondulator, placa de indreptat etc. Sper ca am ajutat

| Elvina a răspuns:

Daca te tot tunzi clar ca nu o sa-ti creasca. Ceea ce creste tu tunzi. Nu-l mai tunde. In plus, parul creste greu. Dureaza ani buni daca vrei un par foarte lung. Bafta!

| Fina explică (pentru Elvina):

Pai eu il tund doar varfurile din 3 in 3 luni cam asa. Ca am auzit ca daca nu-ti tunzi putin varfurile creste numai in varfuri.

| Adeniy a răspuns:

Incearca cu ulei de ricin.Sau iti iei extensii?

| Smillee a răspuns:

Buna priveste citeva sfaturi bafta in continuare...:*:*

1. Alimentatia. Este bine de stiut ca ceea ce mananci afecteaza felul in care arati si implicit modul in care arata parul tau. dieta ta ar trebui sa contina peste, nuci, fructe si produse cat mai naturale. Daca tii un regim foarte strict, ar fi bine sa compensezi lipsurile din alimentatie cu o serie de vitamine si minerale care sa aduca aportul necesar pentru parul si unghiile tale. Este extrem de important, asa cum ai auzit de nenumarate ori, sa bei suficienta apa.

Cum sa ai un par stralucitor si matasos, care sa intoarca toate privirile celor din jur. 6 ingrediente naturale cu efect WOW

2. Ingrijirea gresita a parului. Daca te speli mult prea des pe cap sau nu te clatesti sufient, parul tau va reactiona. Este forte important sa stii daca parul tau se ingrasa foarte repede sau se usuca usor, pentru a alege produsele potrivite tipului tau de par.

3. Foloseste sampoanele si produsele de ingrijire organice, pentru ca macar asa vei reduce din numarul de chimicale care ajung in contact direct cu pielea capului.

4. Nu exagera cu spalatul pe cap – stim ca iti doresti sa ai un par cat mai frumos si ca in momentul in care ti se ingrasa putin parul, mai ales bretonul, imediat te duci sub dus, dar nu este bine sa te speli zilnic pe cap pentru ca in felul acesta nu rezolvi problema, ci doar o inrautatesti.

| Fina explică (pentru Smillee):

Pai sa-ti mai dau cateva informatii. Eu mananc sanatos, imi plac fructele, legumele, nucile... Ma spal o data pe saptamana pentru ca atunci cand ma spal mai des mi se ingrasa si mai mult parul. Folosesc sampon Schauma... Beau si foarte multa apa iar unghiile imi cresc foarte mari in scurt timp. Dar parul nu-mi creste asa de mare. straight face Multumesc pentru aceste sfaturi. happy

| clau27 a răspuns:

Nu te mai tunde