| StylinsonGirl a întrebat:

Tocmai mi-am cumparat ulei de ricin si as vrea sa-l folosesc pentru regenerarea parului, imi dati cateva idei? Multumesc! Fundita! love struck

Răspuns Câştigător
| Codruta a răspuns:

Uite o reteta :*

Amesteci :
Doua linguri si jumatate de ulei de ricin, o lingurita de miere, o lingura de ulei de masline, galbenusul de la un ou si zeama de lamaie ...deci le amesteci si stai ca masca asta cam jumatate de ora

Sper ca te-am ajutat :*

3 răspunsuri:
| karlikuicsddd a răspuns:

Buna, sincer nu stiu cum se aplica sau ceva de genu. As vrea sa te intreb. de unde l.ai luat si cat ai dat pe el puppy dog eyes? Multumesc!

| nonny50 a răspuns:

Da...inainte de spalare cu 2-3ore il pui pe un prosop si te stergi p cap. tongue

| madalina_3428 a răspuns:

Pai ar fi o reteta completa care are intr-adevar efect benefic asupra parului (atentie - uleiul de ricin inchide putin culoarea parului ), ar fi mai complexa: o lingura ulei de ricin, doua galbenusuri ou proaspat, o lingura alcool, sau room Jamaica, sau in loc de alcool, o lingura cu petrol lampant. Se frictioneaza si se infasoara parul cu un prosop, se sta cu acest ameste cam doua ore apoi se spala cu sampon. Tratamentul se face lunar.

Dar poti sa il folosesti si simplu... aplici la radacina uleiul si masezi usor. Trebuie sa faci asta cu 4 ore inainte sa te speli pe cap(dar am auzit ca e si mai eficient daca il lasi sa actioneze pe parcursul noptii)apoi te speli obisnuit cu sampon.

papa:*