| MaraMărr a întrebat:

Tot eu sunthappy 1. Daca vreau sa folosesc infuzia de musetel pentru a-mi curata tenul si am machiaj pe fata mai intai trebuie sa`mi demachiez fata cu demachiantul obisnuit si apoi cu infuzia sau cum?
2.Si daca mi-am facut infuzia de musetel pot sa o pun intr-o sticla si sa o folosesc ca si demachian dimineata si seara?
Multumesc.

2 răspunsuri:
| Sim0 a răspuns:

Da, mai intai folosesti un demachiant pentru a indeparta machiajul apoi poti folosi infuzia de musetel. Pentru un ten neted si placut se clateste fata dimineata cu infuzie de musetel :]. Cuburi de gheata din infuzie de musetel tonifica tenul, inlatura ridurile, elimina iritatiile. Da, o poti folosi ca demachiant

| madness2021 a răspuns:

Da..normal ca trebuie sa te demachezi daca esti data cu fond de ten sau alte machiaje. Daca nu esti machiata te poti spala cu apa caldutza si cu un sapun antibacterian. Infuzia de musetel este pentru deschiderea porilor tenului iar dupa aceasta poti indeparta cu mai multa usurinta punctele negre sau albe.
Iar legat de a 2-a intrebare sincer din cate stiu eu ceaiul de musetel are efect calmant...si se fac f multe produse antibacteriene cu extracte de musetel. Deci ai putea sa il folosesti dimineata dar sa te clatesti bine dupa, nu cred ca vei pati nimic. :*