| Ingrid003 a întrebat:

tot incerc sa slabesc de multi ani si mereu am dat cateva kg jos si apoi le-am pus la loc apoi iar am ajuns la spital. In fine, vreau sa va cer parerea in legatura cu dieta Dukan. Stiu ca exista destule informatii pe net, insa vreau sa stiu de la cineva care a tinut-o. Daca aveti rude/prieteni sau daca ati tinut dieta Dukan va rog sa-mi ziceti daca v-a facut probleme si daca are rezultate bune. Eu trebuie sa slabesc inca 20 de kg ca sa arat ca o fiinta umana. Va multumesc pentru ajutor!

4 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Să arăti ca o fiintă umană? Doar ești, draga mea! Asa descurajată esti? E mai bine sa fii slabă si să ai caracter de ...fiară?
Stai linistită, tie iti lipseste ambitia, motivația! Nu, eu n-as tine dieta Dukan (m-am uitat acum peste ea). In locul tău ce-as face? As mânca toata ziua rosii, iaurturi slabe, castraveti cruzi, compot de mere, ouă fierte (tari). Si, daca tot nu poti renunta la pâine, mănâncă cate o felie prăjită, nu renunta la pâine dintr-odată, ci treptat! Slabesti repede, acumulezi repede! Lasă timp, ai răbdare. Nici de îngrăsat nu te-ai ingrasat intr-o lună de zile, ci in ani! Deci, rabdare. Si ambitie cat cuprinde. Important e sa nu renunti la regim peste cateva zile! Cand ti-e foame, bea apă minerală. Bea apă multă. Eu sincer, consum foarte multă cafea solubilă, stiu ca nu e bine, dar e un drog. Nici mâncare nu-mi trebuie toata ziua...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ti-as recomanda sa mergi la un nutritionist si nu sa ti o dieta, sa-ti schimbi stilul de viata.

| DannyNick a răspuns:

Nu stiu despre aceasta dieta, dar stiu un prieten pe care a tinut-o si a avut rezultate, si nu a patit nimic big grin

| Sunshine12 a răspuns:

Eu iti recomand sa nu incerci nicio dieta, pentru ca vei pune la loc tot ce ai dat jos. Iti poti face propria dieta... ceva mai simplu. Dimineata poti manca o banana, un iaurt sau cereale. La pranz o salata, cartofi fierti, iar dupa ora 6 - 7 nimic. Apa... este nelipsita dintr-o dieta. Poti face si sport, alergand in fata blocului sau intr-un loc special amenajat. Bafta multa la slabit :*