| lovetheyfunny a întrebat:

Buna TPI..am nevoie din nou de ajutorul vostru,cand imi intind parul imi sta asa vreo ora, dupa care incepe sa se bucleze, iar la varfuri si in cele din urma arata iar ca la inceput, nu il am cret, il am drept si putin buclat la varf ..am auzit ca daca te vopsesti firul de par se subtiaza ..eu vreau sa ma vopsesc..intrebarea mea este e adevarat? Daca te vopsesti firul de par chiar e subtiaza? Si am vazut la multe fete care sunt vopsite ca au un par super drept si fin, care nu se electrizeaza. Daca o sa ma vopsesc o sa il am si eu la fel? Sau ca pana acum ca nu sta drept si se electrizeaza? Multumesc mult :*

1 răspuns:
| Alexandra1Ddmd a răspuns:

Poți înainte de a folosi o protecție pentru a nu-ți arde parul sau poți imediat ce ți-ai întins parul sa il dai cu fixativ dar nu ieftin că-s ca naiba alea. Si la faza cu vopsitul, da se subțiază firul de par doar dacă te vopsești de mai multe ori gen 5-6 ori pe luna.