| YellowBrick a întrebat:

Acum 2 ani mi-am tuns parul bob chiar daca eu intotdeauna am avut parul lung.In prezent mi-a mai crescut parul dar totusi as vrea o schimbare deoarece parul meu natural este ondulat si are foarte mult volum.
Prima data m-am gandit sa il tund in scari dar am mai vazut si la alte prietene si nu ma incanta asa mult.Acum ma gandeam sa il filez sau sa il tund in forma de V.Care varianta vi se pare mai avantajoasa si ce tunsori imi recomandati?

4 răspunsuri:
| Elide a răspuns:

In v este frumos dar NU pentru parul ondulat ci pentru parul drept, lasa sa.ti mai creasca

| YellowBrick explică (pentru Elide):

Ma gandeam sa imi tund o suvita ca sa imi inrameze fata si sa tund varfurile drepte, ce zici, s-ar potrivi? Am vizionat mai multe tutoriale si video-uri am sa imi las ceva timp de gandire si apoi actionez.Multumesc de sfat!

| aj3k16lm a răspuns:

Imi dau seama ca intrebarea asta era referitoare fetelor, insa o sa-mi spun si eu parerea, ca baiat. In primul rand, consider parul ondulat extrem de frumos si elegant. Mai ales ca asa e si al mamei, imi aminteste de ea. In al doilea, lasa-l lung. Pana la jumatatea spatelui, sa spunem. Si tunde varfurile egale.
Ai putea incerca un roscat, daca ai tenul mai inchis.

| YellowBrick explică (pentru aj3k16lm):

Multumesc mult de sfat, chiar ma bucur ca vad asta si din perspectiva unui baiat happy