| ihacoswhy a întrebat:

Am parul lung si foarte ondulat si vara trecuta in august m-am tuns in scari mediu pentru ca pana sa ma tund aveam parul lung si netezit si gras dar de atunci am prea mult volum si parul mai scurt a crescut si e drept si cel de jos e ondulat si sta urat ce sa fac sa fie tot parul la fel?

3 răspunsuri:
| BRoxana a răspuns:

N-ai ce sa-i faci decat, metode ca placa, uscatul cu peria, ondulatul si alte chestii, cea mai ok dintre astea e sa ti-l usti cu peria si iti va iesi intins http://www.youtube.com/watch?v=eM7rbM9Jyk0 de exemplu asta, incearca sa cauti o perie buna, sau daca il vrei tot ondulat fa-ti-l seara cu banderola. http://www.youtube.com/watch?v=BLeSKaPaUOA

| LarisaDragomir a răspuns:

Ai rabdare sa creasca pana ajunge ultima scarita de sus sa ajunga cam unde ai vrea tu sa ai lungimea parului si te duci la coafor si-i spui ca nu mai vrei scari si sa-ti duca parul la acelasi nivel.

| OnnyMady a răspuns:

Dupa baie incearca sa ii ti prins pe ala din fata intr-un fel incat sa se onduleze...sau indreapta-l pe tot cu placa