| Valentina400 a întrebat:

Acum 2 luni de zile m-am vopsit in nuanta negru-albastrui. Vopseaua s-a prins foarte bine pe par,culoare iesind exact ca pe cutie, vopsindu-ma pe parul meu natural(saten, stiind ca negru se prinde pe orice nuanta), fara sa ma decolorez..Acum cand ma spal vopseaua inca mi se scurge din par si am observat mici portiuni de saten la varfuri.
Este normal ca atunci cand ma spal inca sa mi se scurga vopseaua?
Este din cauza ca nu m-am decolorat?
Ce pot face?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca a fost expirata sau veche... E posibil sa fii fost si expirata dar iau schimbat data de expirare... Adica ambalajul. Pai, cumpara alta vopsea. Si fate din nou, alta solutie nu ai.

| wonderwoman123 a răspuns:

Negrul e o culoare care iese usor din par la fel ca roscatul.E inevitabil sa nu curga din par. Si eu am parul negru-albastrui( culoarea mea naturala e un saten inchis aproape negru) si cam dupa 2-3 luni imi pare portiuni in care se vede culoarea mea naturala sau cand am folosit o vopsea de la Pallete dupa perioada aia nu mai aveam niciun negru-albastru.
Un sfat: Vopseste-te mai des, cand ti se vede satenul si foloseste vopsea ori de la Syoss(eu asta folosesc) sau o vopsea profesionala cum ar fi cea de la L'oreal PROFFESIONALL PARIS (e o ramura a marcii L'oreal, doar ca ei fac produse profesionale folosite in saloane, eu o i-au de la Beauty Mania, dar o gasesti si pe E-mag daca nu ai magazin in orasul tau)

| Bogdann1107 a răspuns:

E normal sa iti curga vopsea la primele 2 spalari mai mult. Chiar daca sunt produse profesionale tot se duc de pe par de aia trebuie sa te vopsesti cam la 2 luni.

| brioșicaviolet23 a răspuns:

Da, este normal. O sa curgă mai multă vopsea la primele 2-3 spalari. La un moment dat tot trebuie să dispară și vopseaua aia, nu? happy