| sua01 a întrebat:

acum doua saptamani am fost la bunica si m-am spalat pe cap acolo, dar am matreata de la acel sampon, cum sa fac sa scap de ea, adica ma spal o data pe saptamana

6 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Eu iti recomand samponul de la garnier cu alo vera, dar trebuie sa te speli de 2 ori pe saptamna si in 2-3 saptamani maxim o sa scapi de matreata.
Head&shoulders nu iti recomand deoarece o sa inceapa sa iti cada prul si daca nu se intampla asta scalpul iti va fi oricum foarte rau afectat.

| mgtow a răspuns:

Schimbi samponul cu un head&shoulders si te speli la maxim 3 zile de la ultima spalare asa prevenind mirosul urat, transpiratia scalpului si matreata in ultimul rand.

| s3v3n7 a răspuns:

Cand te speli pe cap este foarte important ca dupa sa te clatesti cu multa apa, uneori matreata apare in urma faptului ca nu ii dat jos tot samponul jos din par sau daca il schimbi des samponul.
O zi buna!

| Farmec a răspuns:

Pentru a scapa de matreata iti recomandam samponul antimatreata cu ichtiol din gama Gerovital Plant Tratament: http://farmec.ro/produse/par/sampon-antimatreata-cu-ichtiol-69.html
Datorită combinaţiei inovative de principii active acţionează delicat, dar eficient asupra pielii capului, reglează nivelul seboreic, calmează iritaţiile, inflamaţiile şi elimină mătreaţa.
În funcţie de necesităţile scalpului tău, foloseşte acest şampon de 1-3 ori pe săptămână, masând atât părul cât şi pielea capului, aproximativ 3 minute. Clăteşte cu apă din abundenţă

| GerontofilulCel a răspuns:

Cumpara Nizoral de la farmacie. Cand faci dus / baie lasa-l pe cap cam 5-10 minute pana sa te clatesti. Repeta operatiunea de vreo 2-3 ori in zile diferite.

| deraguta1lov a răspuns:

Pai ea cel mai bun sampon cel mai buna calitate si spalatee bine clatestete f bine si sa te speli de2-3 ori pe saptamana fundita?