| dorinta04 a întrebat:

Am 14 ani si m-am saturat sa arat ca ,,o epava,,. Sunt slaba (noroc ca am sani), am cosuri puncte negre pete(sunt cat de cat draguta) sa nu mai vorbim de dantura care e distrusa (trebuie sa imi pun aparat dentar neaparat la dinti de sus cei de jos sunt ok). deci va rog spuneti-mi si mie cum sa scap sa scap de cosuri si cam ce aparat dentar ar trebui sa port si un sit cu exercitii pentru marirea masei musculare. fundita love strucklove struck

Răspuns Câştigător
| lauriss86 a răspuns:

Esti slaba,incearca sa porti culori vii,niciodata negru sau maro,poarta esarfe si incarca partea de sus,cu strasuri coliere diferite chestii care te arata mai plinuta,poarta bluze cu dungi late care au acelasi efect,blugii neaparat cu buzunare pe fund pentru acealasi efect,in ceea ce priveste fata,incearca sa iti creezi un ritual de dimineata,ai nevoie de o crema de curatare,o lotiune tonica si o crema hidratanta,neparat trebuie sa le folosesti dimineata si seara,pentru punctele negre exista masti exfoliante si folosindu_le regulat o sa scapi si de ele,cu dinti e mai greu, nu am inteles ce ai la ei? sunt strambi? daca da ma tem ca singura solutie ar fi aparatul si e cam costisitor.in rest trebuie sa te simti bine tu cu tine, ai 14 ani,puneti clame colorate,funde in par, incearca sa arati culoare si veselia, la asta se uita prima data cineva pe strada nu la punctele negre.hai treci la treaba! multa bafta

5 răspunsuri:
| dedfgv a răspuns:

Ai putea sa incerci o masca pentru tenul acneic, o lotiune tonica si un gel de curatare
pentru punctele negre ai putea sa folosesti tarate de grau sau malai(iti umezesti fata iei in pumn tarate amestecate cu malai si iti pui pe fata si dupa masezi in zonele unde ai puncte negre iar dupa clatesi cu apa calduta)
pentru corp ai putea sa inversi dungile cat mai late, poarta haine nici prea largi nisi mulate si incearca culorile vii

| Nolkyz a răspuns:

In ceea ce priveste tenul, mergi la un dermatolog sau chiar la o comseticiana. Pentru dantura, la dentist.

| DenisukuDeniii a răspuns:

In cazul acesta trebuie sa iti pui aparat dentar fix deoarece ai 14 ani (p.s. costa 30 milioane). Problema cu fata ar trebui sa te speli pe fata cu apa si sapun de 2 ori pe zi. Ia niste vitamine de la farmacie sau asteapta pentru ca o sa te mai dezvolti.winking

| dorinta04 explică:

Da am dintii strambi

| Dyenutica a răspuns:

Buna,si eu am aparat dentar, am 13 ani, sunt si eu o fata draguta, mai imi apar si mie cateva cosuri, dar nu am multe.Pai eu de exemplu am aparat dentar fix, la inceput te doare pt.ca trebuie sa se obisnuiasca gura ta cu el, dar dupa 1-2 saptamani,te-ai obisnuit! Pai ca sa scapi de cosuri,in fiecare seara trebuie sa-ti faci fata,sa te speli cu apa calduta, si dupa sa te dai cu un tonic, eu de exemplu folosesc nivea tonic, e o sticluta roz si iti curata foarte bine fata, dar inainte sa aplici tonicul pe fata trebuie sa te clatesti cu un sapun si dupa sa te stergi cu un prosop destul de moale, eu asa fac de multe luni si imi mai trec cosurile...Ca aparat eu am fix, adica nu il pot da jos, eu l-am pus acum 6luni sus si deja am o dantura perfecta, probabil trebuie sa mai stau cateva luni cu el ca sa fie dantura perfecta perfecta, si na...cum vrei tu si cum zic si parintii tai, dar daca iti pui fix nu poti deloc sa ti-l dai jos, pentru ca e fix pe dinti big grin sper ca ti-am fost defolos si succes la fata ta si dintii tai, daca imi urmezi sfaturile vei fi o fata de nota 10 love struck, deci? Fundita?winking