| anonim_4396 a întrebat:

Am 15 ani si m-am saturat sa rada toti de mine ca sunt slaba, ca am cosuri si ca am dintii strambi. Nimeni nu ma baga in seama si toti baietii ma evita. Vreau sa fac o schimbare majora. Spuneti-mi si mie cum sa scap de cosuri, puncte negre si pete. Si ce sa mananc si ce exercitii sa fac pentru a ma ingrasa(vreau si site-uri). In legatura cu dantura am parodontoza si vreau sa ma duc din aprilie sa o tratez, daca o tratez pot sa imi mai pun aparat dentar si ce aparat dentar e mai bun. Funda pentru cel mai detaliat raspuns.

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Învață să mănânci cât mai sănătos, practică un sport (ce-ți place ție, inclusiv dans sportiv), mergi la stomatologie și cere sfatul ortodontului cu privire la purtarea unui aparat dentar cu scop de corecție (ca preț pleacă de la 500 ron, nu cred că ai paradontoză de la 15 ani, poate gingivită), coșurile trec în mod natural dacă sunt de natură hormonală (consultă și dermatologul, aplică pe ele mască pe bază de acid salicil, Zineryt, tinctură de propolis, etc.), etc.
Te complexezi prea mult pentru o haită de proști. Ei sunt perfecți? De ce alergi după niște țărani care nu te respectă?
Pa, pa.

| nicoletalavinia14 a răspuns:

Buna, eu acum nu stiu cat de slaba esti in asa fel incat se te inteleg.
si eu sunt slaba, dar ma simt bine!
si sa stii ca e mai bine sa fii slaba decat sa fii grasa! dar sa nu se ajunga la extreme.
mananca normal si nu mai baga prostii in seama care sunt doar invidiosi.
nu astepta anumiti baieti, o sa vina cineva special odata dar nu-l cauta... te va gasi el pe tine.
nu are rost sa fii atat de preocupata de ei de la varsta asta.
importante sunt alte lucruri in viata decat baietii:prietenii, familia, succesul in cariera si la scoala...
daca le iei pe rand va fi mai bine, dar daca vrei sa le rezolvi pe toate odata, mai bine nu.
am o intrebare, crezi ca daca vei fi schimbata radical din punct de vedere fizic chiar va fi o schimbare? chiar crezi ca nu te va mai evita nimeni?
daca asta crezi, sa stii ca mie mi se pare gresit.
un prieten nu sta langa tine pentru lucruri superficiale... iar daca sta, ala nu-i prietenul tau si decat sa ai astfel de prieteni falsi in jurul tau mai bine pe cont propiu.

| loveinshadow a răspuns:

De puncte negre si cosuri poti merge in saloanele specializate unde iti vor face un tratament, o masca si un gomaj dupa ti le va scoate cu ajutorul unei ustentile (te avertizez ca doare putin) si dupa va trebui sa iti cureti bine tenul tu acasa. Daca nu stii ce produs sa folosesti poti intreba la salon sau la un dermatolog si iti va recomanda ce e potrivit tenului tau. Eu cred ca nu poti manca mai mult sau sa faci ceva sa te ingrasi brusc, asta este conformatia ta si trebuie s'o accepti insa poti invata cateva trucuri legate de imbracaminte caree sa te faca mai "voluptoasa". De aparat dentar numai stomatologul tau va decide care e cel mai bun. Sper ca te'am ajutat si gandeste pozitiv! Toate fetele sunt frumoase mai ales prin atitudinea ce o degaja! big grin

| blondutzata a răspuns:

De cosuri scapi cu fond de ten http://www.google.ro/......tp?/imgres r:21, s:0&biw=1407&bih=778 de care ai, sa te ingrasi mananca seara paine si cartofi cu carne, http://www.google.ro/......tp?/imgres r:11, s:0&biw=1407&bih=778 papa

| nicoletalavinia14 a răspuns (pentru blondutzata):

De cosuri nu scapi cu fond de ten, ala doar le astupa, da nu inseamna o sa le trateze cumva.

| blondutzata a răspuns (pentru nicoletalavinia14):

Nu inseamna asta dar eu i-am recumandat un fond cu care chiar poti sca dar iti ia vreo 1 an dar mai este lotiune cu care a scapat prietena mea http://www.google.ro/......tp?/imgres r:15, s:0&biw=1407&bih=778, pentru inceput nu trebuia sami atragi tu atentia fiecare cu parerea lui deci nu vreau sa te jignesc dar incearca sa te abtii este bine ca-ti dai cu parerea dar trebuia sa o cer : ok?

| nicoletalavinia14 a răspuns (pentru blondutzata):

De ce ar trebui sa ma abtin?
in fond este un site de pareri personale si incerc sa o ajut pe fata asta
nu trebuie sa stie toate laturile cosmeticii?
nu stiam ca exista fond de ten care rezolva astfel de probleme si imi pare bine ca am aflat, nu stiu de ce ai luat-o ca pe o jignire.

| blondutzata a răspuns (pentru nicoletalavinia14):

Nu, nu nu am luat-o jignire iti multumesc pentru sfat, scuze n-am vrut sa fiu atat de sensibila, dar am avut niste nervi mari din motive personale imi pare rau este bine ca tiai dat cu parerea SCUZE-MA

| nicoletalavinia14 a răspuns (pentru blondutzata):

Nu e nimic! crede-ma!

Răspuns utilizator avertizat