| Inghetata123 a întrebat:

Am cateva puncte negre pe frunte... cum as putea scapa de ele? Voi ce le faceti punctelor negre?

Răspuns Câştigător
| Dayuuum a răspuns:

Aceasta : http://www.nivea.ro/......re-zilnica

5 răspunsuri:
| Laura927 a răspuns:

Împotriva punctelor negre nu exista remediu!
Tu trebuie sa le scoti simplu, apa calda cat sa scoată aburi pui fata deasupra 5 minute.
Apoi scoti punctele negre si aplici o loțiune tonică apoi crema de fata.
Si apoi 1/2 la săptămana un scrub( un albuș de ou cu doua linguri de zahăr amesteci putin apoi freci partea cu probleme), ăla previne apariția punctelor negre!

| Dayuuum a răspuns:

Spala-te cu apa si sapun de fata mai des :3. Si nu te da cu fonduri de ten si alte chestii de fata. Eu ma dau cu crema anti puncte negre si pe frunte si pe nas si ma spal des pe fata si nu prea mai am big grin

| Burberry a răspuns:

Uite aici o masca pe care o poti face acasa. Da rezultate!

http://www.beautytips.ro/puncte-negre-cum-scapi-de-punctele-negre/

| Costin-Pelladi_Montana_1988 a răspuns:

Poti incerca cu bicarbonat. Este abraziv si astringent in acelasi timp. Nu exagera totusi. Foloseste-l mai mult in zona cu piele grasa/mixta (zona T). este si o varianta ieftina si naturala. pentru mine a functionat.