| alicegril a întrebat:

Am dermatita de contact pe frunte de la fibrele de plastic.Imi puteți recomanda un tratament?

3 răspunsuri:
| Danny_Danny_Ungureanu_1970 a răspuns:

Dermatita de contact - Simptome, diagnostic si tratament - Dermatovenerologie
http://www.divahair.ro/......tratament_

| ÁnΌMŀŠ a răspuns:

Buna.Citeste asta;
Tratament medicalSus
Tratamentul medical consta in ameliorarea simptomelor pana la disparitia rash-ului. In acest scop medicul poate indica:
- aplicarea locala a unor creme, unguente sau lotiuni cu hirdocortizon pentru a reduce inflamatia
- preparate lubrifiante pentru a asigura umiditatea tegumentului
- antihistaminice sau alte antipruriginoase, pentru a calma pruritul.

Sper ca te-am ajutat!

| MariusGomoi a răspuns:

Mai bine apeleaza la un dermatologel te poate sfatuii cel mai bine