| Meily708 a întrebat:

Am inaltimea 162 cm si masa 57 kg. acum fac niste exercitii dupa programa Envy girls si mai fac exercitii pentru formarea taliei, pentru picioare etc. Cum credeti voi putea timp de 5 luni sa slabesc 10 kg cu aceste exercitii?
Vreau sa incerc si bicicleta in primavara. Cam cite minute ar trebui sa merg ca sa aiba un efect. Astept sfaturi! :* Promit fundita! :*

Răspuns Câştigător
| Laura927 a răspuns:

Sigur ca ai sa poti slabi 10 kg!
Dar stii care este problema este ca in locul a 10 kg de grăsime vei pune masa musculară care si ea cantareste!
Asa ca nu te uita cât cantaresti la finalul "dietei", mai bine te masori acum sa vezi ce dimensiuni ai si cand termini cu dieta te masori din nou.
Vei avea un corp frumos dar poate cu aceleași kg, sa nu te dezamagesti sa crezi ca vei arată ca un balon.
Daca faci exercitiile bine este ft posibil sa ai niște începuturi de patratele.
Multă bafta.

1 răspuns:
| nekmario a răspuns:

Trebuie sa mergi zi de zi cam jumatate de ora o ora si sa nu chiulesti vreo zi si incearca sa mananci sanatos si nu inainte de culcare