| Milley a întrebat:

Am inceput sa am probleme cu acneea si par despicat/ars. As vrea sa sa-mi spune-ti cateva tratamente pentru aman2, dar ceva bun. Stiti ca pe vremea bunicilor nu prea foloseau creme sau alte alea, eu nu`mi pot intreba bunicii sad, poate stiti cate ceva. (Poate stiti si ceva pentru. cresterea parului)

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si totusi noi traim in era vitezei si cred ca vrei si tu sa scapi de probleme repede.

Eu folosesc Ivaterm akne-syt pentru cosuri si e super, te rezolva destul de repede.

Varfurile despicate pana la urma sunt varfuri despicate care au tendinta sa se tot despice si care la un moment dat o sa te oblige sa tai mai mult din ele.
Mergi si tunde-te. Parul arata mult mai frumos ingrijit. Dupa foloseste balsam pentru varfuri sau unt de shea.

Balsamurile care contin silicon ascund varfurile despicate dar a ascunde nu e cea mai buna solutie.

Succes :*.

| Milley explică (pentru anonim_4396):

Am incercat tot felul de creme si tratamente pentru acnee si foarte scumpe, ma gandeam ca, preparate in casa sunt mai bune. Si ai dreptate cu mediul poluat, mai ales apa. Iar cu parul. folosesc si balsam (nu pot trai fara el) si unt de shea, acum 3 ani m`am si tuns scurt din cauza asta, dar acum nu vreau sa-l mai tund. Foloseam un balsam bun inainte, chiar nu se mai vedeau varfurile despicate cand il uscam, dar cand il dadeam la placa iar de observa, acum nu mai gasesc gama de sampon si balsam. Nici la placa nu-l mai dau de mult timp.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Milley):

Varfurile oricum trebuie sa le tunzi.

Cat despre acnee poate e cazul sa mergi la dermatolog, exista si tratament cu injectii. Intreaba mai multe pe pasagera.ro si a avut probleme cu acneea si a scapat dar nu mai stiu cum.

| Milley explică (pentru anonim_4396):

oh go on am fost la dermato... toate tratamentele ce mi le-a dat ...nimic.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Milley):

Http://www.perfecte.ro/diet-health/cum-m-am-vindecat-de-acnee-in-6-ani.html poate te inspira :-? Cred ca injectile respective ar fi o solutie daca chiar nu-si fac cremele efectul. Si poate e si de la alimentatie, poate.

| ElleAhx a răspuns:

Acum nu mai suntem pe vremea bunicilor. S-au schimbat multe: alimentatie mai nesanatoasa, un mediu mai poluat etc. si toate astea influenteaza destul de mult aparitia acneei. Tratamentele pe baza de acid salicilic sunt unele dintre cele mai bune impotriva acneei si chiar iti recomand sa incerci.