| anonim_4396 a întrebat:

Am mai pus o întrebare asemănătoare. Mi-au apărut niște bubițe care ma mănâncă îngrozitor, câteva pe burta și 3 pe un picior (una de pe picior e foarte mare și tare) pe mana tot 3 care nu sunt mari și la fel și pe gat. Ma gândesc ca e de la mâncare, ieri am mâncat niște sticksuri care aveau gustul ciudat (țin sa menționez ca am mâncat același fel de sticksuri cu aceeași aroma acum 2 zile și erau ok) și după ce le-am mâncat m-a durut și burta. Cum am zis și în întrebarea cealaltă, păianjeni nu am în camera, ieri am făcut curățenie în camera (am dat cu aspiratorul, am șters praful, mucegaiul și am aerisit camera) și țânțari nu am găsit, furnici nici atât. Idei?

5 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Pai din ce ai spus pare ca ti-au iesit de la ceva ce ai mancat, poti lua preventiv un anti alergic gen Claritin sau Zyrtec o zi doua ca sa nu fi facut alergie de la vreun ingredient sau de la prafurile de la sticksuri, unor persoane le ies bubite sau cosuri cand mananca ceva, eu de exemplu daca mananc intr-o zi chipsuri si cine stie ce prostii a doua zi imi ies cosuri pe fata si e foarte enervant, incearca sa nu mai mananci sticksuri cu arome...singurele sticksuri cu bune si cu arome sunt cele de la LU cu cascaval sau cu paprika.

| aumih16 a răspuns:

Te-au piscat niste purici!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Posibil te-au mușcat niste purici. Poate ai luat de la o pisică, un câine și i-ai adus în casă. Scutură-ti pernele, păturile, cearceaful de la pat, și eventual baga-le la spălat. Îți vor trece.

| Nimeni2323213 a răspuns (pentru anonim_4396):

Le am scuturat și ieri și azi. sper ca mâine sa nu ma trezesc cu muscaturi iar

Răspuns utilizator avertizat