| Julyly2089 a întrebat:

Bună TPU! Am nevoie de câteva recomandari pentru niște creme de mâini care chiar sa îmi hidrateze mâinile. În anotimpurile reci am mâinile foarte uscate și crăpate. Am folosit crema de galbenele, dar mi se pare ca nu mai funcționează la fel de bine.

6 răspunsuri:
| Barajag a răspuns:

Eu recomand o crema de maini fara parfum, poti incerca Bioderma
https://comenzi.farmaciatei.ro/......ma-p300885

| dullcat a răspuns:

Buna.Recomandarea mea este sa folosesti ce ai, la care adaugi tu ulei de masline, de struguri sau altele benefice pentru piele.Iesi mult mai ieftin si obtii o crema care le bate pe multe din comert.Eu asa procedez mai mereu. Daca ti se pare bataie de cap, poti aplica direct cateva picaturi de ulei (tot masline, cocos, chiar floarea soarelui presat la rece, nu rafinat, etc) pe mainile abia spalate, seara si masezi, caci asa intra mult mai bine in piele, plus ca e mai igienic decat sa aplici random in timpul zilei, cand esti prin oras, asa cum mai vad ca face lumea.

| alina2k18 a răspuns:

Cerave sau ser acid hialuronic pe pielea umeda si dupa dai cu o crema oarecare hidratanta [ elmiplant, gerovital, nivea ].
Neaparat in fiecare seara.

| dragodana a răspuns:

Salut!
Neutrogena.

| Dragobeta a răspuns:

Ce aveti voi cu galbenelele? Nu sunt tratament universal.
Pentru problema ta foloseste crema cu lanolina. Sunt mai multe, alege ce vrei.

| Analex17 a răspuns:

Eu folosesc cremele de la Gerovital