| Heartless a întrebat:

Buna TPU

Am o colega in clasa care venea cu parul ondulat dupa ce si-l facea utilizand spuma de par.
Mi-am cumparat si eu spuma dar nu stiu cum sa fac,am inteles ca daca imi ud putin parul apoi pun spuma si voi strange parul parte cu parte de la radacina in jos mi se va face fain.Dar nu a fost asa cand am incercat,iar apoi cand s-a uscat parul a luat-o putin razna,eu imi indrept in fiecare zii parul cu placa deoarece e foarte naspa dupa ce fac baie sau ma trezesc a doua zii.
Precizez ca nu am pus cantitate mare de spuma pe par, am pus putin.
Va rog spuneti-mi cum sa fac pas cu pas si va voi rasplatii cu fundita.
Multumesc!

6 răspunsuri:
| Foarfeca a răspuns:

Cauți un accesoriu care să te facă să ieși în evidență? Atunci, ai noroc.
http://facute-de-mana.blogspot.ro/

| Heartless explică (pentru Amilik):

Yuck big grin nu asta vreau

| Amilik a răspuns (pentru Heartless):

Uda parul, da-l cu spuma, apoi leaga-ti parul intr-o coada de "cal" si apoi ruleaza-ti parul cu ajutorul degetelor si fa-ti un coc, apoi prinde-l cu un alt elastic. Lasa-l asa prins pana a doua zi. Cand il vei desface va fi ondulat. Bafta!
P.S.: sosetele din video erau curate. :p

| Inela a răspuns:

Buna!
Dupa ce iti speli parul, iti pui un stergar pe vreo 5-10 minute. Apoi il scoti si iti dai parul cu spuma (vezi cit si-a dat fata din link, doar ca la fiecare depinde de lungimea parului, cit e de des etc.), il usuci cu foenul si esti gata. Uite linkul : http://www.youtube.com/watch?v=zQpq3WMq2nI
Pa-pa!

| kate1 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat asta, asa e spuma, chiar daca pui putina.eu zic sa o lasi in pace, in plus e greu sa te piapteni dupa ce ai pusa si iti pot aparea mancarimi, mie mi-au aparut.mai bine intindetil cu placa