| Heartless a întrebat:

Buna

Am o colega in clasa care venea cu parul ondulat dupa ce si-l facea utilizand spuma de par.

Mi-am cumparat si eu spuma dar nu stiu cum sa fac,am inteles ca daca imi ud putin parul apoi pun spuma si voi strange parul parte cu parte de la radacina in jos mi se va face fain.Dar nu a fost asa cand am incercat,iar apoi cand s-a uscat parul a luat-o putin razna, eu imi indrept in fiecare zii parul cu placa deoarece e foarte naspa dupa ce fac baie sau ma trezesc a doua zii.

Precizez ca nu am pus cantitate mare de spuma pe par, am pus putin.

Va rog spuneti-mi cum sa fac pas cu pas si va voi rasplatii cu fundita.

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| KellyGreen a răspuns:

Nu ai procedat bine. Trebuie sa iti speli parul apoi sa il lasi in prospop cam 15 minute, dupa inca ar trebui sa fie destul de ud, iei spuma cam cat sa incapa pe suprafata a 4 degete de la mana apoi freci ambele maini una de alta usor apoi dai cu spuma in par strangand parul in mana. Apoi il usuci cu feonul si cam asta e, daca nu iti sta ondulat pune mai multa spuma data viitoare.

5 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Dupa ce ma spal, ma sterg un pic cu prosopul, apoi pun spuma si un balsam leave-in. Imi usuc parul mai intai superficial cu foehnul obisnuit, care este foarte puternic iar cu mainile ii dau forma de la varfuri inspre radacina.

| Heartless explică (pentru EmaS):

Spuma pun in cantitate mare?

| EmaS a răspuns (pentru Heartless):

Nu foarte mult pentru ca se imbacseste.Eu asa procedez cand vreau sa imi stea cret si la sfarsit dau cu fixativ.

| Ella3133 a răspuns:

Pui spuma pe toata lungimea parului si il poti pune pe bigudiuri sau il poti impleti.Dat inainte de a face una dintre cele 2 dai cu spumawinking

| Inela a răspuns:

Buna!
Iata un link : http://www.youtube.com/watch?v=zQpq3WMq2nI
Funda? :)