| gratii a întrebat:

:* Am o intrebare: am picioarele subtiri, dar mai sus de genunchi in prima parte a piciorului sunt putin mai groase nu cu mult, dar as vrea sa scap de "grosime" sa ii zic asa laughing. Vreau sa ma apuc de jogging, dar avand in vedere ca stau in bucuresti in cartierul Tineretului aproape de parc pe unde as putea sa am traseul in afara de parcul Tineretului? Si cam cat ar trebui sa alerg pentru inceput si ce dieta sa tin? Stiu ca trebuie sa consum multe fructe si legume dar in afara de acestea cam ce? :d Si vroiam sa va intreb daca conteaza ora de jogging adica daca ma obisnuiesc la o anumita ora dar nu este chiar de dimineata conteaza? adica pe la 8-9 (dimineata) merge? Si as mai avea o intrebarelaughing : ce as mai putea sa fac sa scap cat mai repede de partea aceea putin mai groasa de la picior? Tin sa mentionez ca fac basket.
Multumesc anticipat!
Funda bineinteles.
Bye! :*

2 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Probabil ca le ai asa de la basket. Sarind mult s-au dezvoltat muschii gambelor iar in cazul asta nu prea ai ce sa le faci. Facand jogging s-ar putea sa le faci si mai rau. Dieta la fel nu te ajuta, pentru ca din cate imi dau seama este vorba de muschi si nu de un strat de grasime. Ce poti sa faci este sa consulti un antrenor de fitness. Poate el iti poate da niste exercitii pentru subtierea muschiului, dar daca continui sa joci basket, nu stiu ce efect ar avea.

| gratii explică:

@Nickname: nu ma feream la gambe laughingnu sunt asa de la basket pentru ca nu joc de mult timp si erau asa si dinainte oricum basket jucam la scoala acum joc mai rar sper ca nu am fost inteleasa gresit eu ma refeream la picior din partea de unde incepe e mai gros piciorul si incepe sa devina mai subtire in partea de jos si nu cred eu ca este de la muschi adica ar putea fi dar cred ca e grasime sa zic asa (nu stiu cum sa ma exprim laughing ). La dieta ma refeream adica cam ce ar fi bine sa mananc ca sa contribuie la jogging adica sa nu mananc prajeli si chestii din astea. Mersi pentru raspuns big grin.