| Denisa a întrebat:

Pentru iubitorii de sport in special pentru cei ce fac jogging. Voi alergati afara si toamna/iarna? Obisnuiesc sa alerg putin, cam 2-3 km pe zi dar acum cu sezonul rece imi cam vine sa renunt pentru ca e rece. As merge la sala dar locuiesc la tara (la oras sunt la liceu dar nu am timp sa raman in oras la sala). Ce as putea face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| noktambul a răspuns:

Sala e sala, jogging-ul e jogging. Sau vrei sa mergi la sala ca sa alergi pe banda? Alearga in continuare in aer liber. Daca e prea frig, mareste un pic distanta (de la 3 la 4 km de ex.) si fa-o in 2 reprize. Intre reprize sa nu stai la caldura foarte mare. In timp te vei acomoda si cu aerul mai rece, nici n-o sa -l mai simti. Pe vreme f.rece pune-ti un fes pe cap si inca o pereche de sosete.Sosetele, evident, nu pe cap!happy Nu renunta la alergatul in aer liber, sub nicio forma! Succes!