| RozyRozyRozy a întrebat:

Am o intrebare:ce as putea sa fac sa imi creasca unghiile mai repede,dar fara sa folosesc ulei de ricin sau alte produse din farmacie.
Si as vrea sa-mi dati si cateva site-uri despre cum as putea sa imi fac unghiile(modele facute pas cu pas),dar nu vreau tutoriale, vreau un site unde sa scrie (adica sa citesc)si sa aiba si cateva poze
FUNDA! va pup

Răspuns Câştigător
| crissa20 a răspuns:

Buna, daca nu vrei nici ulei de ricin, nici produse din farmacie, poti incerca sa-ti masezi unghiile cu zeama de lamaie si odata pe saptamana sa le bagi in ulei cald:*
http://femina.rol.ro/......unghii.htm

| RozyRozyRozy explică (pentru crissa20):

Multumesc mult pentru site, voi incerca si cu lamaia te pup :*

10 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Nu vad ce ai impotriva uleiului de ricin, natural si este foarte bun si hidrateaza unghia. Dupa ce il folosesti o sa iti si creasca si nici nu ti se mai exfoliaza. Dupa parerea mea mai bine folosesti uleiul de ricin decat sa folosesti cine stie ce chimicale, oricum nu prea ai foarte multe variante pentru cresterea unghiei, sunt cele naturale sau lacurile de unghii speciale. Altceva nu prea ai ce sa faci ca sa determini cresterea lor.

Răspuns utilizator avertizat
| Mirrre a răspuns:

Ca sa iti creasca unghiile si sa ti le intareasca sa nu ti se rupa de la orice iti recomand zeama de lamaie cu un pic de ulei de masline..si timp de cateva zile sa ti le bagi in zeama de lamaie si intr-o saptamana-doua o sa inceapa sa creasca:)..http://www.youtube.com/watch?v=zoGTdzW47To&feature=related..Funda?

| onlychangeforlove a răspuns:

Prietena mea a auzit de un tratament de la farmec(arata ca o sticluta de lac) pe care am hotarat sa il incercam.e foarte bun atat pentru cresterea si intarirea unghiilor cat si pentru exfoliarea lor..si are un pret destul de ok.din plafar l-am luat la pretul si 6 lei si 30 de bani! crede-ma e foarte bun pentru orice problema a unghiilorlove struck

| RozyRozyRozy explică (pentru onlychangeforlove):

Eu cred ca am specificat destul de clar ca nu vreau produse din farmacie dar mersi oricum

| onlychangeforlove a răspuns (pentru RozyRozyRozy):

Eu ti-am spus exact ce folosesc eu..si ti l-am recomandat.bun daca nu vrei produse din farmacie..foloseste lamaia.e si ieftina si buna:-)

| Pupiciy a răspuns:

Buna. Iti poti face un tratament natural, cu ingrediente pe care le ai in casa. Ai nevoie de ulei de masline si o portocala. Pui uleiul intr-un bol si storci zeama din portocala si amesteci. Masezi in fiecare seara 20 de minute unghiile cu acest ulei timp de 2 saptamani. Sper ca te-am ajutat. FUNDA?

| CosminaZzZguUbBi a răspuns:

Ulei de masline amestecat cu zeama de lamaie ..grabeste cresterea unghiilor si hidrateaza cuticulele FUNDA?