| gohsty a întrebat:

Ce as putea face ca sa ai parul mai frumos si sa creascamai repede? happy a si mai am o problema:d cum sa imi creasca unghiile mai repedesigh le dau cu vitamina a si cu ulei de ricin si vad ca merge totusihappy

Răspuns Câştigător
| VIRUSrooz a răspuns:

Asa'i! mie de la uleiul de ricin nu mi s-a mai rupt vreo unghie de...nici nu mai stiu cand
Dar trebuie sa te dai o perioada mai lunga ca sa functioneze...
Sau daca nu, ai putea sa incerci cu ulei de masline(eu nu am incercat dar o prietena zice ca functioneaza si asta)
Daca nu merge niciuna de mai sus ia de la Avon intaritor pentru unghii ca ala iti zic eu ca merge

PS: ce e mai sus a fost pentru unghii. Pt par stiu alt tratament: pui aspirine si ulei de ricin in balsam si o sa iti creasca parul mai repede si mai stralucitor.
Nu stiu cum o fi la parul tau, dar la mine functioneaza

Succeswinking

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| MonyMoniq a răspuns:

Problema cu parul, daca te speli de mai multe ori pe saptamana, al 2 zile(de ex), ai vazut ca dai cu feionul si iti sta mai bine, asa mi se intampla mie si imi sta frumos(mi-e imi place si alta solutie nu cred ca am).Si problema cu unghiile nu stiu dar da-te cu intaritor si poate... pa pa.

| AliceAne a răspuns:

Ia revalid

| kimberly a răspuns:

Stai putin. iti dai unghiile cu ulei de ricin?! ala e pentru par rolling on the floor. ajuta la cresterea parului, cat despre unghii ia-ti un tartament de la farmacie ca merge la sigur. ia si calciu din cand in cand fiindca le intareste si le face sa creasca mai repede (la fel merge si cu parul).

| gohsty explică (pentru kimberly):

Am calciu ff mult in minelaughing am facut analizele si am citit pe net sa stii si uleiul de ricin merge si pentru par si pentru unghii.

| VIRUSrooz a răspuns (pentru gohsty):

Asa'i! mie de la uleiul de ricin nu mi s-a mai rupt vreo unghie de...nici nu mai stiu cand
Dar trebuie sa te dai o perioada mai lunga ca sa functioneze...
Sau daca nu, ai putea sa incerci cu ulei de masline(eu nu am incercat dar o prietena zice ca functioneaza si asta)
Daca nu merge niciuna de mai sus ia de la Avon intaritor pentru unghii ca ala iti zic eu ca merge

PS: ce e mai sus a fost pentru unghii. Pt par stiu alt tratament: pui aspirine si ulei de ricin in balsam si o sa iti creasca parul mai repede si mai stralucitor.
Nu stiu cum o fi la parul tau, dar la mine functioneaza

Succeswinking

| loryi98 a răspuns:

Nu prea stiu exact pentru ca nu am incercat, dar poti cauta diferite produse care contin cat mai multa keratina. Unghiile si parul contin foarte multa keratina.

| dedeexde a răspuns:

Ulei de ricin si ulei de masline pentru par,, eci dupa ce il speli cu sampon dai cu lei e riccin si ulei de masline la varf si clatesti un pic
ct pentru unghii uleiul de ricin se foloseste astfel, se incinge un pic intr-o tigaie dupa care incerci sa tii unghiile un pic in el, si sa dai cu lac obisnuit de unghii, din ala transparent